به فروشگاه ابزار صنعتی خوش آمدید.

چگونه یه جعبه ابزار مناسب بخریم

چگونه یه جعبه ابزار مناسب بخریم

تاریخ مقاله: 1396/5/23

زمان آن رسیده تا این همه ابزاری را که خریده اید به یک جعبه ابزار خوب و مناسب منتقل نمایید . فراموش نکنید که هزینه خیلی زیادی را بابت خرید ابزارآلات مورد نیازتان پرداخت کرده اید لذا مهمترین اصل محافظت و نگهداری صحیح از این ابزارهاست . شاید یک جعبه ابزار مناسب و جادار بتواند محل خوبی برای نگهداری ابزارآلات شما باشد.
جعبه های ابزار امروزه دارای طراحی های بسیار جالبی شده اند . سازندگان این جعبه ها امروزه محولاتی تولید میکنند که به اندازه کافی جادار هستند و میتوان ابزارهای زیادی را داخل آن جا داد در ادامه به شما خواهیم گفت که انواع جعبه های ابزار به چه صورت است و جهت خرید و انتخاب یک جعبه ابزار مناسب چه نکاتی را باید رعایت نمایید:

انواع جعبه ابزار:
جعبه های ابزار تنوع زیادی در بازار دارد که به عقیده بنده انتخاب آن بیشتر سلیقه ای است . جعبه های ابزار عموماً به دو صورت فلزی و پلاستیکی ساخته میشوند . البته مدل پارچه ای و چوبی آن نیز در بازار موجود است که در این پست مورد بحث ما نخواهند بود. جعبه ابزارها سابق بر حسب طبقه تقسیم بندی میشدند اما امروزه با ظهور طراحی های نوین در این محصولات سایز بندی جعبه ها بر حسب اینچ ایجاد شده اند . 

کدام انتخاب بهتر است ؟ فلزی یا پلاستیکی !!!
شاید این سئوال خیلی از دوستان عزیز من باشد که واقعاً کدام یک بهتر است . شاید خیلی از دوستانتان گفته باشند که خب معلوم است جعبه فلزی به مراتب از پلاستیکی بهتر است . هم استحکام بالاتر دارد و هم عمر بیشتر ! اما باید خدمت شما عرض کنم که خیر !!! این تصور کاملاً اشتباه است . اتفاقاً برعکس ! جعبه ابزار پلاستیکی به مراتب بهتر از جعبه فلزی است . من فکر کردم شاید بهتر باشد تا مزیت های جعبه پلاستیکی نسبت به جعبه فلزی را به صورت تیتر وار خدمت شما بیان نمایم :
1) جعبه های فلزی نسبت به نوع پلاستیکی ورزن خیلی بیشتری دارند که همین قضیه سبب میشود تا هنگام حمل و نقل وزن کل جعبه شما به مراتب بیشتر شود
2) جعبه های فلزی در هنگام برخورد ابزار در داخل جعبه ، پوشش رنگ خود را از دست خواهد داد و به مررو زمان اگر آب و یا رطوبت وارد جعبه شما شود باعث ایجاد زنگ زدگی میشود.
3) در صورت برخورد ابزار با درون جعبه به خاطر برخورد دو فلز صدای ایجاد شده به مراتب بیشتر از نوع پلاستیکی آن خواهد بود فکر کنید که در داخل اتومبیلتان یک جعبه ابزار فلزی دارید و بعد از گذر از هر دست انداز باید منتظر شنیدن صدای ناهنجاری از صندوق عقب خود باشید 
4) جعبه ابزار های فلزی معمولاً محفظه نگهداری یچ و مهره ندارند که همین مسئاله سبب راکندگی ابزار شما خواهد شد.

نکات مهم در انتخاب جعبه ابزار :
1) در جعبه های فلزی به ضخامت ورق ، نوع پوشش رنگ (حتماً الکترواستاتیک باشد ) و نوع یراق آلات مصرف شده روی آن دقت نمایید.
2) جعبه های پلاستیکی باید مستحکم و دارای لولاهای قوی باشند
3) جعبه ابزاری مناسب است که دارای طبقه ها و محفظه های جداگانه باشد . 
4) انتخاب جعبه ابزار سلیقه ای است . هرمدلی که خوشتان آمد اگر شرایط بالا را داشت بخرید!

تگ ها

saeedasadi1360@gmail.com
021 66 17 17 29 - 30
021 66 17 25 97
تهران:خیابان امام خمینی روبروی بیمارستان سینا مجتمع تجاری رشید 3 طبقه زیر همکف پلاک 2(فروشگاه پرشین تولز)